>>__Strona Główna__<< arrow Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego

19.05.2024

1.  Dzisiaj i za tydzień taca na parafię. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar na sprzątanie kościoła. Zbiórka na inwestycje parafialne za maj będzie za dwa tygodnie tj. 2 czerwca. Za tydzień będzie zbiórka do puszki na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

2.  Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200 ks. Infułat Adolf Setlak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z czterech parafii naszego dekanatu.

3.  Jutro Święto NMP Matki Kościoła. O godz. 1630 nabożeństwo do św. Rafała Kalinowskiego.

4.  W środę o godz. 1630 nabożeństwo do Matki Bożej Brasławskiej, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, o godz. 1700 Msza św.

5.  W czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 1830 spotkanie z dziećmi do I Komunii św.

6.  W następną niedzielę 26 maja Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 1200 będzie w parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

7.  Spowiedź do Pierwszej Komunii będzie w sobotę 25 maja o godz. 1030.

8.  Codziennie o godz. 1730 zapraszamy na nabożeństwa majowe /dla dzieci są obrazki/.

9.  Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty od godz.1600 do 1700. W sobotę 25 maja ze względu na przygotowanie kościoła do I Komunii św. całodziennej adoracji Eucharystycznej nie będzie.

10.  Modlitwy różańcowe w tygodniu będą odmawiane po wieczornej Mszy św. o godz. 1830, w czwartek o godz. 1615.

11.  W maju w środy i soboty o godz. 2100 zapraszamy na Apel Jasnogórski przy grocie Matki Bożej.

12.  Obraz Matki Bożej z Medjugorie nawiedza rodziny w parafii. Chętni na przyjęcie obrazu mogą się zapisywać w zakrystii.

13.  Zapraszamy na pielgrzymkę do Medjugorie w terminie 21 - 30 czerwca. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej parafii.

14.  W tym roku Procesja Bożego Ciała będzie miała charakter międzyparafialny. O godz. 1000 będzie Uroczysta Msza św. w naszej parafii, po niej ok. godz. 1100 wyruszy Procesja Eucharystyczna do kościoła św. Wojciecha. Przygotowujemy dwa pierwsze ołtarze na ul. Dziękczynnej i Wojska Polskiego. O ich przygotowanie proszę w tym roku: ołtarz nr 1 – na ul. Dziękczynnej – ul. Dziękczynna i Łąkowa, ołtarz nr 2 – na ul. Wojska Polskiego – os. Grunwaldzkie  nr  7, 8, 9.

15.  Ksiądz Dziekan Dekanatu Kętrzyn zaprasza do udziału w Uroczystości Nawiedzenia Relikwii Rodziny Ulmów w kościele św. Jerzego w Kętrzynie. Przywitanie relikwii o godz. 1700 w dniu 31 maja, pożegnanie 1 czerwca o godz. 1500. Główna Msza św. z udziałem biskupa w piątek 31.05. o godz.1800.

16.  Proboszcz parafii z Świętej Lipki – kustosz sanktuarium zaprasza na Uroczystości Odpustowe w niedzielę 26 maja /szczegóły na plakacie/.