Jasełka z Piecek w Mrągowie

W dniu 31 stycznia 2016 roku w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie grupa seniorów z Piecek przedstawiła Jasełka zatytułowane „Wieczór Wigilijny”.

Ta muzykalno - aktorska grupa jest Amatorskim Zespołem Teatralnym pod nazwą ”Iskierka Nadziei”, która działa w Domu Kultury w Pieckach i świetlicy GOPS.

Członkami są seniorzy zrzeszeni w stowarzyszeniu Dzieci Wojny w Polsce, Oddział Mrągowo i działający przy Urzędzie Gminy Piecki. Zespół działa od 5 lat i wystąpił już ok. 190 razy podczas gali, spektakli, pikników, uroczystości patriotycznych, świątecznych i okolicznościowych. Wspólnie z grupą występują także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pieckach oraz ks. Antoni Miciński - nasz ks. senior. Gościem honorowym w naszej świątyni była Pani Agnieszka Kurczewska - Wójt Gminy Piecki.

W przedstawieniu wystąpili: Aniołki - Róża Kurczewska i Łucja Anielska, Solistka - Władysława Samsel, Narrator - Marianna Pietrzykowska, Ojciec - Władysław Chrostek, Matka - Marianna Krawczyk, Dziecko - Krystyna Gleba, Siostra - Genowefa Kowalczyk, Szwagier - Eugeniusz Burcz, Św. Józef - Tadeusz Kowalczyk, Matka Boska - Anna Gołaś, Żebrak - Józek Kwaczko, opracowanie muzyczne - Stanisław Czejdo, scenariusz i prowadzenie - Zofia Chrostek.

Seniorzy z Zespołu występują przed szeroką publicznością wielu miast i wsi, aktywnie, z radością i uśmiechem spędzają jesień życia. Poprzez swą działalność promują przepiękną Gminę Piecki.

Obecni w kościele, na czele z ks. proboszczem Robertem Kaniowskim bardzo gorąco podziękowali wspaniałym artystom. Po występie odbyło się spotkanie w świetlicy parafialnej przy gorącej herbacie.    >>Zapraszamy do galerii: kliknij Tutaj

Henryk Nikonor,

Św. Katarzyny Sieneńskiej /święto/