>>__Strona Główna__<< arrow Ogłoszenia Parafialne
Paczka dla Ukrainy

Zachęcamy serdecznie do włączenia się w akcję „Paczka dla Ukrainy” realizowanej przez Caritas w całej Polsce.

Ideą akcji jest tworzenie przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas gotowych paczek, które będą przekazywane rodzinom na Ukrainie oraz przybywającym do Polski uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

List dyr. Caritas Archidiecezji Warmińskiejkliknij TUTAJ

Paczki należy przygotować w kartonach, zgodnie z załączoną instrukcją, kliknij TUTAJ, która zawiera m.in. dokładną listę produktów, które powinny znaleźć się w paczce. Ulotki z instrukcją, wydrukowane listy do rodzin ukraińskich (do włożenia do paczki) oraz kartony do przygotowania paczek (od 14 marca) można odebrać w siedzibie Caritas przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie (godziny pracy: poniedziałek – piątek od 8 do 16, sobota od 8 do 13).

Produkty można też zapakować samemu do przygotowanego kartonu z grubej twardej tektury o wymiarach: 53x40x26cm (ten wymiar kartonu pozwoli na swobodne zapakowanie produktów, jest wygodny do podniesienia i zapakowania go na palety) i dostarczyć do siedziby Caritas w Olsztynie lub do magazynu żywości (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym).

Autor: Henryk Nikonor