>>__Strona Główna__<< arrow Intencje Mszalne
Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w dniu 16 czerwca 2022 roku rozpoczęła się o godz. 10.00 Mszą św. koncelebrowaną, której przewodniczył ks. Szymon Gut. Homilię wygłosił ksiądz proboszcz Robert Kaniowski.

Po Mszy świętej z kościoła wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. W tym roku pierwszy na trasie ołtarz był przygotowany na os. Grunwaldzkim 2B, drugi przy ulicy Wojska Polskiego 6F, trzeci przy bud. nr 6 na os. Grunwaldzkim i czwarty – przy parkingu przed kościołem św. Rafała Kalinowskiego.

Tegoroczna procesja została ubarwiona przez dzieci, które przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci, którzy kierowali ruchem drogowym.

Hymnem "Ciebie Boga Wysławiamy" i błogosławieństwem wszystkich wiernych zakończono w kościele uroczystości Bożego Ciała.

Uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej było publicznym wyznaniem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości oraz filmu, który przygotował p. Radosław Nysztal. Kliknij Tutaj