Wizytacja Kanoniczna. Bierzmowanie

Wizytacją kanoniczną rozpoczęliśmy dzień 18.06.2023 roku w naszej parafii, która rozpoczęła się na Mszy św. o godz. 8.00. Naszą wspólnotę wizytował ks. bp Janusz Ostrowski. Ks. biskupa powitali parafianie i ks. Dziekan-Proboszcz Robert Kaniowski, który przedstawił sprawozdanie o stanie parafii.

►Na Mszy św. koncelebrowanej o godz. 12.00 ks. biskup udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej oraz ościennych parafii.

W homilii ks. biskup, zwracając się do bierzmowanych powiedział m.in.: „…aby przepłynąć ocean życia potrzebna jest łódź, którą otrzymaliście na chrzcie świętym – to Wy jesteście tą łodzią, która ma już wiosła, aby można było nią, czyli swoim życiem kierować. Dzisiaj do swojej łodzi, na swoim życiowym oceanie dostajecie potężny żagiel – DAR DUCHA ŚWIĘTEGO. Jeżeli go rozwiniecie i dobrze ustawicie, to wiatr – piękny dar Ducha Świętego Wam to umożliwi. Uczcie się korzystania z darów, czyli żagla, który dzisiaj otrzymacie. Droga młodzieży zaproście Jezusa do łodzi waszego życia, nie płyńcie też sami, pomóżcie także innym, by mógł płynąć z Wami…”.

►Na zakończenie eucharystii ks. Proboszcz podziękował ks. Biskupowi za modlitwę, odprawienie Mszy św., przeprowadzenie wizytacji kanonicznej i udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Zwracając się do młodzieży, wymęczonej egzaminami powiedział, by ta wiedza, której wymagał była dobrem duchowym, aby nie wchodzić w przyjęcie sakramentu bez odpowiedniego przygotowania. Podziękował rodzicom mówiąc, że w tym dzisiejszym trudnym świecie, gdzie odchodzi się od wiary i Boga, potrafili ukształtować swoje dzieci, aby dzisiaj mogły przyjąć Sakrament Bierzmowania.

►Dziękujemy ks. Szymonowi i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania dzisiejszej uroczystości.

►Młodzieży życzymy, abyście szli w świat dojrzałości chrześcijańskiej umocnieni darami Ducha Świętego, ale też szli mądrze, żeby nie szukać własnych dróg, tylko drogi Bożej i tego, aby Pan Jezus na końcu Waszej drogi mógł otworzyć Wam z radością swoje ramiona, przytulić i wprowadzić do najpiękniejszego miejsca, do którego wszyscy zmierzamy.

Dary Ducha Świętego otrzymało w tym roku 48 osób.

Wspomnienie św. Floriana
4 Maja 2024