Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki

W uroczystość św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca 2023 roku odbyła się XII Pielgrzymka Kajakowa z Mrągowa do Świętej Lipki, tzw. szlakiem rzeki Dajny. Przy dobrej pogodzie, wokół pięknej przyrodzie z modlitwą na ustach 65 uczestników płynęło pokłonić się Matce Bożej i podziękować za otrzymane łaski, jak również za Jej wstawiennictwem modlić się w swoich intencjach. Spora grupa po raz pierwszy, inni od wielu lat, ale wszyscy ochoczo i z zapałem przygotowani na wyprawę kajakową.

Pogoda wymarzona, lekki wiatr dający ochłodę, przy towarzyszącym słońcu.

Po Mszy św. w Świętej Lipce wszyscy udaliśmy się na ognisko, przy którym były śpiewy, tańce i konkurs z nagrodami.

►Serdecznie dziękuję uczestnikom z miejscowości: Olsztyn, Elbląg, Gizewo, Bagienice, Bartoszyce, Wierzbowo, Grzybowo, Piecki, Cieloszka, Wejdo, Zalec, Wola, Surmówka, Szymanowo, Choszczewo, Marcinkowo, Zyndaki, Warpuny i Mrągowo za Wasze pielgrzymowanie na tak pięknej, urokliwej, pełnej wrażeń trasie wodnej. Był to czas spotkania tylu wspaniałych, radosnych, integrujących się ludzi. Dziękuję również za okazaną pomoc ratownikom WOPR, Burmistrzowi Mrągowa i Jego Zastępcy, Wójtowi Gminy Mrągowo, Burmistrzowi Miasta i Gminy Reszel, księdzu Henrykowi, ks. Rafałowi, ks. Szymonowi, właścicielom wypożyczalni kajaków „Flamingo”, gospodarzom Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipce oraz wszystkim wspaniałym ludziom za okazaną pomoc. Serdeczne Bóg zapłać.

►Pielgrzymka odbyła się pod patronatem parafii Św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie.

Wspomnienie św. Floriana
4 Maja 2024