header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<< arrow Ogłoszenia Parafialne
Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, 26.05.2024
Napisał Administrator   

   W piątek już trochę stresu było, bo dzieci myślały, jak to będzie. Nadeszła sobota, ks. Proboszcz chętnych do spowiedzi umocnił nabożeństwem pokutnym i podzielił dzieci na grupy. Niektóre dzieci wspomagały się karteczkami, ściągami z grzechów, na wypadek gdyby pamięć zawiodła. Po spowiedzi szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci odmawiały w ławce zadane pokuty i z ulgą stwierdzały, że po spowiedzi jest lżej.

   Pogoda była zamówiona. W niedzielę rano, trochę niepewności, bo pojawiły się ciemne chmury, ale nie na długo. Pogoda piękna, dzieci ze śpiewem na ustach weszły do kościoła. I zaczęła się piękna uroczysta Msza Święta, którą sprawował ks. dziekan – proboszcz Robert Kaniowski. Na taką chwilę dzieci czekały od początku roku. W sumie 61 dzieci przyjęło Pana Jezusa do swojego serca.

   Od poniedziałku zaczął się Biały Tydzień. Będą zdjęcia, poświęcenie obrazków, książeczek, różańców i pamiątek. We wtorek czeka Święta Lipka. Miejmy nadzieję, że w Boże Ciało dzieci nie zapomną i przyjdą na Mszę św., a potem z ochotą pójdą w procesji. Za to wszystko trzeba dziękować Panu Bogu.

   Dziękujemy też za przygotowanie dzieci do uroczystości komunijnej Pani Izabeli Chołody, rodzicom na czele z koordynatorką tych przygotowań Panią Iwoną Hermanowicz.

Henryk Nikonor  

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image

     Image