header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Rekolekcje Charyzmatyczne w Mrągowie

Image

Już po raz drugi na Warmii i Mazurach, czyli tylko w Mrągowie, a dokładniej w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego głosił rekolekcje O. Joseph Vadakkel - misjonarz z Indii.

Przy pełnym kościele wiernych, 14 maja 2015 roku, w święto św. Macieja Apostoła, wybranego na zwiastuna dobrej nowiny, rozpoczęły się czterodniowe rekolekcje charyzmatyczne, by w Duchu Świętym przeżywać ten właśnie czas.

Miłość Chrystusa w Eucharystii” to hasło tegorocznych rekolekcji, które rozpoczęte zostały Nabożeństwem Majowym. O godz. 18.00 została odprawiona Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. proboszcz Robert Kaniowski.

Przy ołtarzu Eucharystycznym modlili się koncelebransi: Ojciec Misjonarz Joseph Vadakkel, Ks. Antoni z Nigerii, Ks. Przemysław Jaroć i Ks. Antoni Miciński.

Tematem pierwszego dnia była Osobista relacja z Bogiem, drugiego Miłosierdzie Boże - jakie słowo jest wielkie, jak doświadczamy tego miłosierdzia w osobistym życiu i w rodzinie. Trzeci, sobotni dzień napełnił nas Maryją i Ogniem Ducha Świętego. Ten dzień był chyba najwspanialszym dniem. Zakończył się aż 30 minut po północy, gdzie zebrani w kościele, na twarzach których nie widziałem zmęczenia tylko radość, gromkimi brawami dziękowali O. Misjonarzowi za głoszone Słowo Boże.

►Codziennie Ojciec Joseph błogosławił nas relikwiami świętych: Św. O. Maksymiliana Kolbego, Św. Siostry Faustyny, Św. Jana Pawła II i Apostoła Pawła.

Na zakończenie każdego dnia rekolekcji otrzymaliśmy indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy Ci Ojcze Josephie za przybliżenie nas do Jezusa Eucharystycznego, za wlewanie w nasze serca wiele radości, mocy i wiary w Ducha Świętego.  

►Przypomnijmy, że Ojciec Joseph Vadakkel pochodzi z Indii. Urodził się w 1965 roku. Święcenia kapłańskie przyjął w 1993 roku. Jest misjonarzem Misyjnej Kongregacji od Najświętszego Sakramentu. Dużą popularnością cieszy się w Europie.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

Image

 Więcej zdjęć w zakładce Galeria.

Imieniny Duszpasterza

13 maja 2015 roku w Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modliliśmy się za naszego Czcigodnego Księdza Proboszcza Roberta Kaniowskiego, naszego wspaniałego kapłana, który w tym dniu obchodził imieniny, a dzień wcześniej urodziny. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Józef Bach. Na Mszy św. obecni byli parafianie i ludzie dobrego serca z innych parafii, którzy chcieli ofiarować modlitwę w intencji Kapłana.

Życzenia Księdzu Solenizantowi złożyli: przedstawiciele Rady Parafialnej, Koła Różańcowego i Służby Ołtarza, delegacja Chóru Parafialnego ”Ad Astra”, Pani Zofia Chmielewska. Bardzo miłym akcentem były życzenia od najmłodszych naszych parafian. Ks. Solenizant otrzymał życzenia od wielu osób po zakończonej Mszy św.

Na zakończenie Eucharystii pan Organista zagrał jakże piękną, szczególnie uwielbianą przez naszego proboszcza pieśń Ave Maryja.

Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image


NAWIEDZENIE OBRAZU MATKI BOŻEJ OSTROBRAMSKIEJ

Image

W Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, który w tym 2015 roku obchodzony był w sobotę 2 maja, do parafii św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, dotarł peregrynujący po naszej Archidiecezji Obraz Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

Nawiedzenie obrazu poprzedziły rekolekcje, które prowadziła grupa ewangelizacyjna pod kierunkiem ks. dr. Wojsława Czupryńskiego.

 

Uroczystości powitania obrazu rozpoczęły się na ulicy Dziękczynnej, gdzie oczekiwali parafianie i przybyli goście..

O godz. 17.00 przyjechał z parafii Nawiady, asekurowany przez Straż Pożarną, specjalny samochód - kaplica.

 

Wizerunek Maryi został powitany w uroczystej procesji. Nieśli Ją na swoich ramionach przedstawiciele Wojska Polskiego, Koła Różańcowego, Rady Duszpasterskiej, młodzieży i Służby Liturgicznej.

 

rozwiń dalej - kliknij poniżej >>>

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 307 - 312 z 357
Dzisiejszy dzień to:
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
5 Grudnia 2023
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Anastazy, Gerald,
Geraldyna, Kryspina,
Krystyna, Pęcisława,
Saba
Do końca roku zostało 27 dni.
Ogłoszenie
Pierwsza Niedziela Adwentu
Zaproszenie
Diecezjalne Święto Młodych
Uroczystość Odpustowa
Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie
Film Matka Teresa. Nie ma większej miłości
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MRĄGOWIE
Miesiąc modlitwy za zmarłych
Zbiórka zużytego sprzętu
Imieniny Duszpasterza
Miesiąc Różańca Świętego
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 46 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 17747 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę