header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Rekolekcje Adwentowe 2015

W dniach 11 - 13 grudnia 2015 roku w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe. Święty czas naszej odnowy, czas wglądu w nasze życie, co w nim wymaga naprawy.

Rekolekcje głosił ks. Nazar Biłyk z Ukrainy.

Tematami tegorocznych rekolekcji były: Boża miłość, grzech i rozwiązanie grzechu oraz osobiste przyjęcie Pana Jezusa do swojego życia, jako Zbawiciela i Pana. 

Kilka słów o księdzu rekolekcjoniście. Ks. Nazar urodził się 28.09.1988 r. we Lwowie. Pochodzi z parafii św. Michała Archanioła we Lwowie. Dwa lata pracował w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Mościskach - miasto blisko polskiej granicy. Od sierpnia tego roku mieszka w Seminarium Duchownym we Lwowie. Odpowiada za ruch „Światło - Życie”, pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz jest moderatorem Domowego Kościoła.

Dziękujemy Ci Ojcze, że przybyłeś do nas i głosiłeś nam  Słowo Boże.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

 

Miesiąc pamięci o zmarłych

Listopad – miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych.

Dzień Wszystkich Świętych, a następnie ”Zaduszki”. Dni pamięci o tych, co już odeszli, których już nie ma wśród nas. Polska tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów swoich bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowajmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy ulotne wspomnienia. Cmentarz jest miejscem gdzie spoczywają nasi najbliżsi; dziadkowie, rodzeństwo, nasi rodzice, również najbliżsi naszych znajomych...

↓↓↓

Czytaj całość...
Uroczystość Odpustowa

Image

W piątek 20 listopada 2015 roku już po raz 25 w naszej parafii obchodziliśmy święto patronalne kościoła.

Od godzin porannych do wieczornej Mszy św. nasi parafianie adorowali Najświętszy Sakrament.

O godz. 18.00 została odprawiona uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. kan. Aleksander Sieńkowski - proboszcz z Sułowa i Wozławek (Dekanat Bartoszyce).

Mszę św. koncelebrowali: ks. senior Antoni Miciński, ks. Jan Kijek - proboszcz z parafii Matki Bożej Saletyńskiej w Mrągowie, ks. Michał Bekisz - proboszcz z Turowa i Gardyn (Dekanat Kozłowo), ks. Józef Bach i ks. proboszcz Robert Kaniowski.

W konfesjonałach posługiwali księża: z Piecek, Szestna i parafii mrągowskich.

   W homilii Ksiądz Celebrans przypomniał drogę życiową naszego patrona przekładając ją na czasy teraźniejsze - nasze postępowanie. Przypomniał nam potrzebę pokornej modlitwy i pokornego służenia Bogu na wzór naszego patrona.

   Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz wyraził ogromną wdzięczność ks. Aleksandrowi, że tym razem udało mu się pokonać wszelkie trudności i przeszkody, aby przybyć do naszej parafii. Podziękował także wszystkim parafianom, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w uroczystości, osobom za przygotowanie wystroju świątyni, chórowi parafialnemu, służbie liturgicznej i księżom spowiednikom z całego dekanatu, którzy posługiwali w konfesjonałach.

Na zakończenie Mszy św. odśpiewaliśmy Te Deum i po odmówieniu litanii do św. Rafała ucałowaliśmy relikwie naszego patrona. Po Mszy św. przedstawiona została prezentacja multimedialna historii naszej parafii.

Henryk Nikonor

Image

Image

zapraszamy do galerii

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 319 - 324 z 387