header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
SAKRAMENT BIERZMOWANIA 2014

  18 maja w Piątą Niedzielę Wielkanocną naszą parafię zaszczycił swoją obecnością Ks. Biskup Cyryl Klimowicz z Irkucka, który głosił Słowo Boże na niedzielnych Mszach świętych. Opowiedział także o życiu Polaków katolików na dalekiej Syberii.

Najważniejszym jednak i najbardziej doniosłym momentem tej niedzieli było udzielenie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży.

Na Mszy św. o godz. 18.00 Ksiądz Biskup udzielił młodzieży naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.

W imieniu rodziców bierzmowanych o udzielenie sakramentu poprosili Państwo Kolińscy. 

Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej otrzymało w tym dniu 26 uczniów trzecich klas gimnazjum, którzy od dłuższego czasu przygotowywali się do tej jakże ważnej chwili w życiu młodego człowieka.

Na Mszy św. obecni byli księża z terenu dekanatu Mrągowo: ks. dziekan Wiesław Świdziński, ks. kan. Sylwester Progorowicz, ks. kan. Franciszek Starzec, ks. Cezary Cybulski, ks. Antoni Miciński, ks. Eugeniusz Pipała, ks. Sławomir Skorupski.

Ks. Biskup powiedział m.in.: gdy człowiek choruje idzie do lekarza, który po zbadaniu go daje mu receptę na jego leczenie. Młodemu człowiekowi tą receptą na jego zdrowie powinien być Bóg.

Dzisiaj przyjmiecie dary Ducha Świętego. Niech ten Duch Święty napełnia Wasze serca, abyście byli zawsze prawdziwymi świadkami Chrystusa…

Na koniec uroczystości przedstawiciele bierzmowanej młodzieży Justyna Grabarek i Filip Koliński podziękowali ks. arcybiskupowi za udzielony sakrament. Podziękowali także ks. proboszczowi Robertowi i ks. Józefowi.

Dziękujemy szczególnie Księdzu Józefowi i Paniom Katechetkom za stałą troskę o młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.

Dziękujemy rodzicom bierzmowanej młodzieży.

Młodzieży życzymy, aby dary Ducha Świętego umacniały ich w mężnym wyznawaniu wiary i postępowaniu zgodnie z jej przykazaniami.

Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Imieniny Księdza Proboszcza

                                                                     Image

  13 maja 2014 roku w Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modliliśmy się za naszego Czcigodnego Księdza Proboszcza Roberta Kaniowskiego, naszego wspaniałego kapłana, który w tym dniu obchodził imieniny, a dzień wcześniej urodziny. Mszy św. przewodniczył dostojny Jubilat i Solenizant zarazem. Przy ołtarzu Eucharystii był ks. Senior Antoni Miciński, który modlił się w polecanej intencji Mszy Świętej. Na Mszy św. obecni byli przedstawiciele różnych grup modlitewnych: Domowego Kościoła, Kółka Różańcowego, Margaretki, a także przedstawiciele Rady Parafialnej, parafianie i ludzie dobrego serca z innych parafii, którzy chcieli ofiarować modlitwę w intencji Kapłana.

Życzenia Księdzu Solenizantowi złożyli: przedstawiciele Rady Parafialnej, Koła Różańcowego i Seniorskiej Służby Ołtarza,. Delegacja Chóru Parafialnego ”Ad Astra”, Rodzina Radia Maryja, Liturgiczna Służba Ołtarza. Ostatnim bardzo miłym akcentem były życzenia od dzieci.

Czcigodny Księże Proboszczu. Niech Najświętsza Panna otacza Cię Matczyną miłością i opieką, szczególnie w trudnych chwilach i wyprasza u Syna wszelkie potrzebne Łaski, a podejmowany trud zmagania się z codziennością niech Cię uskrzydla i pozwoli dostrzegać piękno i głębię życia.

Dziękujemy ks. Antoniemu za sprawowaną Eucharystię w intencji naszego duszpasterza.

Bóg Zapłać.

 Henryk Nikonor

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

DĘBY KU CZCI ŚWIĘTYCH PAPIEŻY

   W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, czyli w dzień Kanonizacji Papieży, 27 kwietnia 2014 roku w naszej parafii miało miejsce niecodzienne wydarzenie.

  Po Mszy św. o godz. 18-ej dla uczczenia kanonizacji, uroczyście zostały poświęcone dwa dęby.

Pierwszy, który został wyhodowany z żołędzia przywiezionego z Fromborka w czasie pielgrzymki parafialnej, został zasadzony przez p. Ireneusza Augustyniaka w dniu 29 marca 2014 roku przy grocie Matki Bożej. Poświęcony ku czci św. Jana XXIII.

Drugi – dąb szypułkowy, dar leśników z Warmii i Mazur, który posiada certyfikat Metropolity Warmińskiego Abpa Wojciecha Ziemby, został w tym dniu uroczyście przez naszego proboszcza i wikariusza, wspólnie z parafianami posadzony przy bocznej części kościoła. Jest to pamiątka na cześć św. Jana Pawła II.

Aktu poświęcenia tych drzewek dokonał ks. kan. proboszcz Robert Kaniowski, który na zakończenie tej podniosłej chwili powiedział m.in.: „Abyśmy patrząc jak wzrastają te drzewa, my wzrastali w wierze”...

Henryk Nikonor

 

Image

Image

 

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 331 - 336 z 345
Dzisiejszy dzień to:
Wspomnienie św. Wacława
28 Września 2023
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Jan, Laurencjusz,
Wawrzyniec, Luba,
Lubosza, Marek,
Nikita, Salomon,
Sylwin, Wacław,
Wacława, Więcesław
Do końca roku zostało 95 dni.
MSZA ŚWIĘTA W NOC WALKI O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO DLA POLSKI
Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski
Zaproszenie na Pielgrzymkę
Zaproszenie do Gietrzwałdu
Zaproszenie
.
Pielgrzymka kajakowa do Świętej Lipki
Wizytacja Kanoniczna. Bierzmowanie
Boże Ciało /2023/
Jubileusz Kapłański Księdza Proboszcza /10.06./
Pierwsza Komunia Święta
.
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 83 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 17728 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę