header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Informacja

Przypominamy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w dni powszednie odprawiane są tylko o godz. 18.00

25 LAT PARAFII ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO W MRĄGOWIE

Image

   W nie­dzielę, 21 czerwca 2015 roku obchodziliśmy Jubileusz 25 lecia istnienia i funkcjonowania naszej parafii.

Uroczystość rozpoczęła Msza Świętą o godz. 18.00, której przewodniczył ks. Mieczysław Tereszewski - proboszcz parafii pw. św. Józefa w Ruszkowie, pierwszy proboszcz i budowniczy naszej parafii.

   Swoją obecnością na Mszy św. zaszczycili nasi dawni wikariusze: ks. Michał Bekisz - proboszcz parafii pw. św. Michała Archanioła w Turowie, ks. Bogdan Okraska - proboszcz parafii pw. św. Marcina w Tolkowcu oraz ks. dziekan Wiesław Świdziński, ks. proboszcz Sylwester Progorowicz z Szestna, ks. Antoni Miciński, ks. Przemysław Jaroć, ks. proboszcz Jan Kijek z parafii MB Saletyńskiej, pastor Piotr Mendroch, ks. proboszcz parafii Prawosławnej Adam Stefanowicz.

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych miasta Mrągowo, powiatu, wojska, straży pożarnej, Nadleśnictwa Mrągowo, Szkoły Mistrzostwa Sportowego, ZHP, a także wielu gości spoza naszej parafii i parafianie.

   Na wstępie Mszy św. głos zabrał ks. proboszcz Robert Kaniowski, który witając zebranych na Eucharystii przypomniał historię naszej parafii. Powiedział, że na tym kawałku ziemi mrągowskiej 25 lat temu stanął młody ksiądz z dekretem w ręku od biskupa, z nominacją na proboszcza, ksiądz Mieczysław Tereszewski. Po ludzku rozumując ks. Mieczysław stanął z niczym. Miał jednak zapał w sercu, a w myśli skuteczny plan działania. W duszy ufność Boga, skoro ma tutaj powstać Boże dzieło. To ks. Mieczysław swoją gorliwością umiał zachęcić do czynu grupę solidnych osób, z którymi przełamywał niechęci budowy. Zbudował najpierw kaplicę, a potem duży murowany kościół. Przy wsparciu instytucji, zakładów, wojska i życzliwych osób w ciągu 8 lat stanął budynek. Konsekrowany w dzień patrona parafii św. Rafała Kalinowskiego. W międzyczasie został zbudowany dom parafialny i parafia zaczęła funkcjonować normalnym trybem.

   Słowa powitania do ks. Mieczysława skierowali także przedstawiciele parafian.

 

  Ks. Mieczysław pogratulował ks. proboszczowi i parafianom tak wspaniałego jubileuszu. Jubileusze to czas refleksji nad tym co minęło. Życzę ich jak najwięcej.

Bardzo ucieszył się, że zobaczył tyle znajomych twarzy.

   W swojej homilii powiedział m.in.: ...25 lat temu wielu ludzi zadawało sobie to pytanie, po co to wszystko, po co ten wysiłek? Praktycznie istniała wtedy jedna odpowiedź, dlaczego tu i w wielu innych miejscach powstawały kościoły. Otóż, aby był łatwiejszy dostęp do Pana Boga, do Jezusa, do sakramentów. Aby Jezus Eucharystyczny z tego miejsca spoglądał na nasze mieszkania, nasze rodziny, nas samych...

  

   Na ręce księdza proboszcza gratulacje i życzenia złożyli: w imieniu Samorządu Miasta Mrągowo i jego mieszkańców Pan Tomasz Witkowicz - Zastępca Burmistrza Miasta, Dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego Pani Regina Tołkowicz, Starosta Mrągowski Pan Antoni Karaś, Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowo Pan Jarosław Błyskun, Komendant Hufca ZHP Pani Barbara Panek-Strzałkowska, pastor Piotr Mendroch.

 

Po zakończonej Mszy św. zostały wręczone podziękowania dla wielu zasłużonych parafian.

 

Henryk Nikonor,

fot. Roman Subczyński

Image

Image

 *****

NAGRODY ZA UCZESTNICTWO W NIEDZIELNYCH MSZACH ŚWIĘTYCH

21 czerwca 2015 roku, który był dniem naszego Parafialnego Jubileuszu, w naszym kościele na Mszy św. o godz. 10.00 zostały wręczone nagrody za systematyczne uczęszczanie w roku szkolnym 2014 - 2015 na niedzielne Msze Święte.

I tak pełną obecność, czyli komplet obrazków w niedzielnej książeczce miała jedna dziewczynka. Była nią Maria Koperska, która zajęła pierwsze miejsce.

Drugie i pozostałe miejsca to: Olga Bierniukiewicz, Jakub Aranin, Sara, Kornelia i Marcel Łenc, Kacper Kosieradzki, Oskar Duszak, Zuzanna Samoraj, Alicja Kowalczyk, Ola Krueger, Mateusz Soćko, Maja Dąbkowska, Wiktoria Konopka i Magdalena Malajewska.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni i tym wszystkim wyróżnionym.

Pamiętajmy, że niedzielna Eucharystia stanowi najważniejszy wyraz życia chrześcijańskiego i życia wspólnoty chrześcijańskiej.

Dziękujemy rodzicom dzieci, dziadkom, że przekazujecie wiarę, uczycie się ich modlić i modlicie się razem z nimi. Bóg Wam zapłać.

Henryk Nikonor

fot. Roman Subczyński

Image

Image

Image

*****

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 331 - 336 z 387