header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
4. Rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

  10 kwietnia 2014 roku z asystą honorową Wojska Polskiego w kościele św. Rafała Kalinowskiego w Mrągowie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem i Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Mszę św. celebrował i homilię wygłosił proboszcz parafii ks. kan. Robert Kaniowski. W homilii ks. proboszcz powiedział m.in.: ………….

   Na Eucharystii Rocznicowej obecni byli także ks. dziekan Wisław Świdziński i pastor parafii Ewangelicko-Augsburskiej ks. Piotr Mendroch.

W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe: Wojska Polskiego, Straży Pożarnej, Policji i Związku Harcerstwa Polskiego.

   Wśród licznie przybyłych mieszkańców naszego miasta i okolic swoją obecnością zaszczycili uroczystość żołnierze WoSzK z Mrągowa, funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, kombatanci, harcerze, władze samorządowe i bardzo licznie przybyli leśnicy.

   Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą ofiary zbrodni Katyńskiej i katastrofy Smoleńskiej zapalono znicze. Wieńce i kwiaty złożyli: Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Mrągowie Henrykiem Nikonor, Przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej na czele z dowódcami, Lasów Państwowych Nadleśnictwa Mrągowo, Starosta Mrągowski Bogdan Kurta, Harcerze, Delegacje partii politycznych, Zespołu Szkół Zawodowych i Państwowej Szkoły Muzycznej z Mrągowa.

Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz multimedialny przygotowany przez WOSzK.

   Serdecznie dziękujemy za organizację tej uroczystości żołnierzem i pracownikom cywilnym Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo Kondycyjnego w Mrągowie, Policjantom, Harcerzom i Księdzu. Proboszczowi.

   Dziękujemy wszystkim obecnym na tej uroczystości, w miejscu jakże ważnym, które upamiętnia te wydarzenia w naszym mieście.

   Podziękowania składamy także chórowi parafialnemu ”Ad Astra” za oprawę muzyczną i służbie liturgicznej.

Henryk Nikonor

 

Image

 Image

 Image

Image

 Image

 Image

Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

 

Rekolekcje Wilekopostne w naszej Parafii

 Od 24 do 26 marca 2014 roku w naszej parafii odbywały się rekolekcje wielkopostne. W tym roku prowadził je Proboszcz Parafii św. Barbary w Boguchwałach ks. Dziekan, Prałat dr Zenon Ogórek.

Ksiądz Zenon w tych trzydniowych rekolekcjach przekazał nam m.in.: jakie znaczenie ma Chrzest św. – to on daje nam bilet do nieba, otrzymujemy w nim drogocenny brylant, który musimy pielęgnować. Nasza wiara powinna być prosta – nie powinniśmy oczekiwać nic w zamian. Powiedział również o wpływie szatana na nasze życie. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego przytoczył nam znamienne słowa Maryi ”czyńcie wszystko, co zechce od was mój Syn” – a On chce tylko, jak powiedział ks. rekolekcjonista, byśmy zamieszkali w Jego Sercu.

Zachęcał nas także byśmy nie byli w życiu bezczynnymi, aby każdy z nas podejmował dobre ludzkie uczynki.

 W imieniu parafian na czele z ks. Proboszczem Robertem Kaniowskim podziękowania złożyły: Pani Mirosława Milanowska i Krystyna Węglarska. Od młodzieży: Stella Trelińka i Katarzyna Zalewska. Przedstawiciele dzieci ze szkoły podstawowej: Maja Trelińska, Wiktoria Sękiel i Sara Łęc.

Księdzu Zenonowi dziękujemy za przeprowadzone rekolekcje i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy duszpasterskiej.

 Przypomnijmy, że parafia ks. Zenona liczy około 1700 wiernych. Kościół pochodzi z XVII w.

 Henryk Nikonor

Fot. Robert Kaczan, red.

 

Image

 Image

 Image

 Image

Image

 Image

 

 

 

Koncert Kolęd

Image

W Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2014 roku po Mszy św. o godz. 10.00 odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru parafialnego ”Ad Astra” pod kierunkiem Marcina Jaśniewicza i Scholi Parafialnej pod kierunkiem Pauli Przyborowskiej.

W czasie prawie godzinnego koncertu zebrani parafianie usłyszeli najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

Mogliśmy nie tylko słuchać i patrzeć na wykonawców, lecz także we wspólnym śpiewaniu uczestniczyć.

Na zakończenie ksiądz proboszcz Robert Kaniowski podziękował wykonawcom i ich opiekunom. Słowa uznania należą się naszemu organiście Panu Marcinowi Jaśniewiczowi, który nasz chór prowadzi jak również Pauli Przyborowskiej, która opiekuje się naszą parafialną scholą.

Bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tego przedstawienia.

Dziękujemy również wykonawcom: Lucynie Obryckiej, Joannie Ratajczyk, Bożenie Chomka, Magdalenie Siewierz, Wiesławie Makuch, Mirosławie Milanowskiej, Krystynie Węglarskiej, Józefowi Łuńskiemu, Edwardowi Orzech, Antoniemu Wąsiewiczowi.

Naszym wspaniałym młodym artystom ze scholi parafialnej za chęć i odwagę w śpiewaniu: Gitara basowa: Sebastian Kowalczyk, Bęben: Ks. Józef, Gitara, śpiew: Paula Przyborowska. Śpiew: Martyna Trzcińska, Kasia Zalewska, Julia Sandach, Wiktoria Sękiel, Małgorzata Serowik, Karolina Plewka, Basia Luma, Aleksandra Kurbiedź, Sara Łenc, Alicja Narostek, Patrycja Oczeretko, Maja Samborska.

Prosimy o częstsze śpiewanie abyśmy mogli Was podziwiać nie tylko nie tylko słysząc, ale i widząc stojących i śpiewających przed ołtarzem na uroczystościach kościelnych. Serdeczne Bóg zapłać.

Henryk Nikonor

 

Image

 Image

Image

 

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 343 - 348 z 354