header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
Jasełka w Kościele św. Rafała Kalinowskiego

Image

W Święto Objawienia Pańskiego w dniu 6 stycznia 2014 roku, na Mszy św. o godz. 10.00 nasi dzielni młodzi aktorzy przedstawili jasełka. Tegoroczne przedstawienie pt. ”Mały pastuszek i wielki rozbójnik” zaprezentowały dzieci z klasy 6 E ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie pod kierunkiem Pani katechetki Izabeli Chołody.

Dzieci zaprezentowały się w pięknych strojach, również prezentując ciekawe rekwizyty.

   Aktorzy przedstawili biblijną scenę Bożego Narodzenia w odniesieniu do słów św. Pawła, że wiara bez uczynków jest martwa.

Mały pastuszek rozdał wszystkie dary: mleko dostała płacząca dziewczynka, kołderkę zmarznięta staruszka, a kanapkę oddał głodnemu rozbójnikowi. Nagrodą za miłość wobec bliźniego było spotkanie z Bożą Rodziną. Prości i biedni pastuszkowie jako pierwsi przynieśli dary (chleb, kożuszek i masełka osełeczkę) narodzonemu Królowi. Przybyli także dostojni Trzej Królowie i złożyli dary Bożej Dziecinie – złoto, kadzidło i mirrę.

           

   Jest czas kiedy nawet rozbójnik pada na kolana i zaczyna życie od nowa. A Boża Dziecina błogosławi i nagradza dobre czyny. Dołączając do pastuszka kochającego nas Bożego Dzieciątka nieśmy Bogu chwałę,

hej kolędy to czas …

   Obsada aktorska:  Narrator – Maja Trelińska, Maryja – Wiktoria Sękiel, Św. Józef – Grzegorz Abramek, Mały pastuszek – Dawid Litwinek, Wielki rozbójnik – Łukasz Drząszcz, Archanioł – Liwia Bałdyga, Anioł – Maja Kalinowska, Mały aniołek – Kinga Weber, Staruszka – Karolina Wyrostek, Dziewczynka – Patrycja Czyżo, Trzej królowie: Izabela Klincewicz, Aleksandra Dubiel, Kamil Kieda, Pasterz Bartosz – Natalia Kwaśniewska, Pasterze: Julia Dogoda, Karolina Andrulonis, Dorota Wiśniewska, Wiktoria Brzozowska. Obsada muzyczna: flet – Stella Trelińska, gitara – Martyna Trzcińska.

Gromkimi brawami wszyscy zebrani w kościele podziękowali za występ ”młodym aktorom” i Pani Izabeli.

Henryk Nikonor

 

Image

 Image

Image

 

Nagrodzeni za wytrwałość w modlitwie

Image

W IV Niedzielę Adwentu dnia 22 grudnia 2013 roku, po Mszy świętej (dziecięcej) o godz. 10.00 zostały wręczone nagrody dzieciom, które uczęszczały na Msze św. roratnie.

Przypomnijmy, że na każdych roratach dzieci otrzymywały wyklejanki.

I tak najwięcej obecności – najwięcej wyklejanek uzbierały dzieci: Patrycja i Oskar Duszak. Drugie miejsce zajęła Marysia Karuk oraz Bartek i Zuzia Mróz. Trzecią nagrodą mogła poszczycić się Angelika Misiek. Pozostałe dzieci także otrzymały nagrody.

Wszystkim dzieciom, które dzielnie z samego rana z lampionami maszerowały do kościoła, ich rodzicom i opiekunom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na roraty, które dla dzieci są planowane w godzinach popołudniowych.

Henryk Nikonor (fot)

 

 Image

 Image

 Image

 Image

 Image

Rekolekcje Adwentowe 2013

Image

12 grudnia w liturgiczne wspomnienie NMP z Guadalupe rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe.

W tym roku rekolekcje poprowadził ks. Krzysztof Gieglis, proboszcz z parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku.

W dniu rozpoczęcia ks. rekolekcjonista powiedział, że gdy kochamy Maryję, kochamy też Jej Syna Jezusa Chrystusa.

W tych trzech dniach rekolekcyjnych w głoszonym Słowie Bożym przekazał nam jak się modlić, jak czytać Pismo Święte, aby stało się zrozumiałe, powiedział o spowiedzi świętej i o ważności Mszy świętej.

Na przykładzie młodzieńca, który nie mógł zapamiętać – zrozumieć Pisma Świętego, wyjaśnił, dlaczego to robić, aby stawać się lepszymi. Pewnego razu młodzieniec przyszedł do pustelnika, który kazał mu przynieść wodę w wiklinowym koszu. Młodzieniec chodził do źródła, nabierał wodę, ale gdy wrócił w koszu wody już nie było. Chodził po nią kilka razy, ale ciągle wracał z pustym koszem, aż wreszcie powiedział, że już nie pójdzie, że jest to bez sensu.

W końcu pustelnik wyjaśnił młodzieńcowi sens takiego chodzenia. Otóż zobacz, na początku kosz był brudny, ale teraz jest już czysty. Nabierając wodę kilka razy, młodzieniec ten kosz pięknie umył. To samo dzieje się z człowiekiem, który wielokrotnie będzie czytał Pismo Święte, aż w końcu je zrozumie, stanie się lepszym, gdyż ono właśnie oczyszcza wnętrze człowieka.

Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi za wskazania duchowe, które przed czasem Świąt Bożego Narodzenia pomogły nam uporządkować nasze myśli i sumienia, aby odnaleźć tę właściwą niczym nieskażoną drogę do Chrystusa.

Na zakończenie księdzu rekolekcjoniście podziękował ks. proboszcz Robert Kaniowski. W imieniu dzieci i młodzieży podziękowała Sara Łęc, a od wspólnoty parafialnej podziękowali Państwo Anna i Ireneusz Augustyniak.

red. fot. Henryk Nikonor

Image

Image

Image

Image

 

 

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 349 - 354 z 357
Dzisiejszy dzień to:
Wspomnienie św. Barbary. Dzień Górnika i Naftowca
4 Grudnia 2023
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Barbara, Berno,
Biernat, Chrystian,
Hieronim, Krystian,
Piotr
Do końca roku zostało 28 dni.
Ogłoszenie
Pierwsza Niedziela Adwentu
Zaproszenie
Diecezjalne Święto Młodych
Uroczystość Odpustowa
Diecezjalne Święto Młodych w Mrągowie
Film Matka Teresa. Nie ma większej miłości
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W MRĄGOWIE
Miesiąc modlitwy za zmarłych
Zbiórka zużytego sprzętu
Imieniny Duszpasterza
Miesiąc Różańca Świętego
Gościmy na stronie
Aktualnie jest 25 gości online
Licznik Pobrań
Pobrano plików ze strony: 17747 Dziękujemy.
Sonda
Odwiedziłeś naszą stronę, zaznacz swój wiek:
  
Odwiedziło stronę