header image
----------------------
_____MENU_____
>>__Strona Główna__<<
Msze Święte i Nabożeństwa
Ogłoszenia Parafialne
Intencje Mszalne
Adoracja Najśw. Sakramentu
Patron
Duszpasterze
Liturgiczna Służba Ołtarza
Parafia
Caritas - 1,5% podatku
Chór Parafialny
Schola Parafialna
Galeria
Pobierz
Kancelaria Parafialna
Dokumenty
Pierwsza Komunia Święta
Bierzmowanie
Pielgrzymki
Przydatne strony
Eko_Projekt ”Laudato si”
Humor
Kontakt
Informacje z Dekanatu
>>__Strona Główna__<<
I Komunia Święta 203

Image

"Oto jest dzień, który dał nam Pan, weselmy się i radujmy się w nim". Słowami tej pieśni rozpoczęła się  26 maja 2013 roku Uroczysta Msza Święta o godz. 1130, w czasie której 46 dzieci – 16 dziewczynek i 27 chłopców z naszej parafii przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej.

W imieniu rodziców, o udzielenie Pierwszej Komunii Świętej poprosili pp. Łenc.

Uroczystości przewodniczył ksiądz proboszcz Robert Kaniowski, asystował ksiądz prefekt Zbigniew Cybulski.

Dzień ten był wielkim wydarzeniem, zarówno dla dzieci jak i rodziców.

Dzieci pod kierunkiem ks. Zbigniewa Cybulskiego brały czynny udział w oprawie liturgii. A były to: Sara Łenc i Kuba Kaliszewski. W Liturgię Słowa czynnie włączyły się: Patryk Komorowski, Oliwia Martynowicz, Adrian Sandach, Agata Nalewajek, Jakub Nowicki, Maja Samborska, Mateusz Szewczyk, Oliwia Charazińska, Konrad Filipzik, Ola Machcińska, Mateusz Buło, Oliwia Chojnicka, Kacper Więcek, Amelia Wieczorek, Marceli Węglewski, Zuzia Pawłowska, Borys Sowul. Dary ofiarne: Michał Smykowski, Patrycja Reszel, Natalia Pietrusiewicz, Dawid Kurbiedź, Martyna Lis, Maciej Switkiewicz, Bartek Martuś, Aleksandra Krueger, Sebastian Rolka, Jakub Cała, Aleksandra Machcińska, Roksana Leśniak.

Na zakończenie uroczystości podziękowania złożyły: Panu Jezusowi – Mateusz Kamiński i Dawid Gogołowski, Matkom – Dawid Kurbiedź, Ojcom – Aleksandra Łoskocińska, Nauczycielom – Amelia Wieczorek.

Podziękowanie Księdzu Proboszczowi w imieniu rodziców złożyli pp. Charazińscy.

Dzieciom życzymy, aby wciąż na nowo odkrywały dar Eucharystii, jako światło i moc dla swojego codziennego życia, by trwały w miłości Pana i przynosiły piękne owoce dobrych czynów ku Jego chwale.

red. Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w dniu 30.05.2013 roku rozpoczęła się Mszą świętą o godz. 11.30, której przewodniczył ks. Przemysław Jaroć, który w tym dniu obchodził 4. rocznicę święceń kapłańskich. Przy ołtarzu Eucharystii asystowali ks. proboszcz Robert Kaniowski, który wygłosił homilię i ks. Józef Bach.

Po Mszy świętej z kościoła wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy na terenie naszej parafii. W tym roku pierwszy na trasie ołtarz był przygotowany na ulicy Dziękczynnej przez mieszkańców ulicy Plutonowej od 1 do 5, drugi – na terenie byłej jednostki wojskowej przy ulicy Wojska Polskiego przez mieszkańców ulicy Wojska Polskiego od 7 do 10, trzeci – przy Ośrodku Zdrowia na ulicy Grunwaldzkiej przez mieszkańców ulicy Grunwaldzkiej i czwarty – przy parkingu przed kościołem św. Rafała Kalinowskiego przygotowany przez mieszkańców osiedla Grunwaldzkiego 16 i 17.

Tegoroczna procesja została ubarwiona przez dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej.

Wszyscy, którzy w tym szczególnym dniu podążali za Panem Jezusem mieli do pokonania ponad dwu kilometrowy odcinek drogi, a dokładnie 2030m. – nasza procesja jest najdłuższą procesją w Mrągowie.

Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali policjanci, którzy kierowali ruchem drogowym.

Hymnem "Ciebie Boga Wysławiamy" i błogosławieństwem wszystkich wiernych zakończono uroczystość.

Na koniec uroczystości ksiądz proboszcz podziękował serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w procesji, a szczególnie tym, którzy przygotowali piękne ołtarze i włączyli się czynnie do udziału w procesji.

Uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej było publicznym wyrazem naszej wiary i miłości do Jezusa Eucharystycznego.

 

Henryk Nikonor,

Fot. Roman Subczyński

 

Image

Image

Image

Imieniny naszego Duszpasterza

13 maja 2013 roku w Liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, na Mszy Świętej o godz. 18.00, modliliśmy się za naszego czcigodnego Księdza Proboszcza Roberta Kaniowskiego, naszego wspaniałego kapłana, który w tym dniu obchodził imieniny. Mszy św. przewodniczył ks. Przemysław Jaroć, nasz parafianin, który kształcąc się na KUL znalazł czas, aby być, jak zawsze mawia, wśród swoich. Na Mszy św. obecni byli przedstawiciele różnych grup modlitewnych: Domowego Kościoła, Kółka Różańcowego, Margaretka, a także przedstawiciele Rady Parafialnej, parafianie i ludzie dobrego serca z innych parafii, którzy chcieli ofiarować modlitwę w intencji Księdza Solenizanta.

Życzenia ks. solenizantowi złożyli: przedstawiciele Rady Parafialnej p. Ireneusz Augustyniak i p. Regina Ostrowska, w imieniu Koła Różańcowego i Seniorskiej Służby Ołtarza p. Bronisław Bury i p. Stanisław Malinowski. Delegacja Chóru Parafialnego ”Ad Astra” p. Krystyna Węglarska, Lucyna Obrycka, Józef Łuński, Rodzina Radia Maryja p. Anna Malinowska i Maria Sztachelska. Liturgiczna Służba Ołtarza – Robert Kaczan i Paweł Silwoniuk. Przedstawiciele z parafii św. Ojca Pio pp. Krystyna i Roman Micińscy. Ostatni akcent życzeniowy był od dzieci: Alicji Kowalczyk, Anieli Kowalczyk, Angeliki Misiek i najmłodszej parafianki Estery Żebrowskiej.

Dziękujemy ks. Przemysławowi za sprawowaną Eucharystię w intencji naszego duszpasterza. Bóg Zapłać.

 

 Henryk Nikonor

 

Image

Image

Image

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 385 - 387 z 387