|
W kościele pw. Świętego Rafała Kalinowskiego w Mrągowie, w dniu 18 maja 2026 roku na Mszy św. o godz. 16:00 do Sakramentu Bierzmowania przystąpiła młodzież z trzech parafii naszego dekanatu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył, homilię wygłosił i udzielił sakramentu bierzmowania J.E. ks. bp dr Janusz Ostrowski. Mszę koncelebrowali: ks. Mariusz Rybicki – sekretarz biskupi, ks. Adam Schielmann MS – proboszcz z Parafii MB Saletyńskiej, ks. Dariusz Leśniak – proboszcz z Szestna i ks. Marcin Madej MS z parafii MB Saletyńskiej. Dziękujemy ks. Michałowi Maciejewskiemu za przygotowanie intelektualne i organizacyjne młodzieży i wszystkim zaangażowanym w przebieg uroczystości. Młodzieży życzymy, abyście szli w świat dojrzałości chrześcijańskiej umocnieni darami Ducha Świętego, ale też szli mądrze, żeby nie szukać własnych dróg, tylko drogi Bożej i tego, aby Pan Jezus na końcu Waszej drogi mógł otworzyć Wam z radością swoje ramiona, przytulić i wprowadzić do najpiękniejszego miejsca, do którego wszyscy zmierzamy. Dary Ducha Świętego otrzymało w tym roku 51 osób. Henryk Nikonor         
|